NAJWAŻNIEJSZY DLA NAS JEST PACJENT
INTRO
O FIRMIE
UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE
KSIĘGA GOŚCI
WIZYTA DOMOWA
OFERTA HANDLOWA
REFUNDACJE I DOFINANSOWANIA
KINEZYTERAPIA
LASEROTERAPIA
MAGNETOSTYMULACJA
ELEKTROTERAPIA
ULTRADŹWIEKI
MASAŻ LECZNICZY
DIATERMIA KRÓTKOFALOWA
MAGNETOSTYMULACJA Z LEDOTERAPIĄ
KRIOTERAPIA
ŚWIATŁOLECZNICTWO
KĄPIEL WIROWA
OKŁADY BOROWINOWE
KINESIOTAPING


Na czym to polega?

Jest to metoda działająca na podstawie przeprowadzonej diagnostyki tkanek miękkich wykonanych przez terapeutę i późniejszej aplikacji plastrów na skórę.

Oklejanie plastrami można wykonywać tak, aby wspomagały pracę mięśni, stabilizowały staw, rozluźniały tkanki miękkie, wspomagały pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych, a także poprawiały elastyczność skóry i blizn.

Pacjent przed terapią powinien pozbyć się owłosienia z miejsca, gdzie wykonywana będzie aplikacja (terapeuta poinformuje o tym przy ustalaniu terminu wizyty). Przez aplikacją nie należy niczym smarować skóry na której będzie plaster, gdyż może dojść do niepotrzebnej interakcji.

Po aplikacji pacjent może normalnie funkcjonować, a plaster nie powinien ograniczać jego ruchów. Aplikacja może trwać od 3 do 7 dni, a w trakcie jej trwania nie powinny pojawiać się żadne reakcje alergiczne na plaster.

Do przyklejenia stosowany jest akryl, a nie klej taki jak w plastrach opatrunkowych, a więc nie ma problemu z pozbyciem się plastra ze skóry po upływie czasu terapii.

Jaki to daje efekt?

Plastry działają poprzez skórę na tkankę podskórną, powięzie, mięśnie oraz naczynia krwionośne i limfatyczne, a także więzadła i stawy. Można aplikować je na konkretny mały problem mięśniowy czy bliznę, a także na duże grupy mięśniowe i całościowo jako korekcję np. na odstające łopatki.

Plastry nie uczulają, nie mają działania rozgrzewającego oraz nie mają w składzie leków przeciwbólowych, czy przeciwzapalnych.

Ich działanie oparte jest na poprawie funkcji mięśni, powięzi i tkanek oraz na przywróceniu w nich równowagi.

Dla kogo?

Dla wszystkich osób, które chcą wspomagać terapię 24 godziny na dobę. Głównie stosuje się je w wadach postawy, po urazach i zabiegach operacyjnych, w obrzękach, w przeciążeniach mięśni, ścięgien i więzadeł. Dodatkowo jako wspomaganie dla stawów.
INTRO
O FIRMIE
UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE
OFERTA ZABIEGOWA
KSIĘGA GOŚCI
WIZYTA DOMOWA
OFERTA HANDLOWA
REFUNDACJE I DOFINANSOWANIA